Dianie v EÚ

30 rokov podpory európskych filmov a kultúrnych a kreatívnych mediálnych diel

Program MEDIA v rámci programu EÚ Kreatívna Európa, ktorý je určený na podporu európskeho filmového a audiovizuálneho priemyslu, oslavuje v roku 2021 30. výročie. Pri tejto príležitosti Európska komisia zahajuje kampaň na oslavu 30 rokov podpory, ako aj spustenie nového programu MEDIA, ktorý potrvá od roku 2021 do roku 2027.

Od roku 1991 program MEDIA – Kreatívna Európa investoval do filmového a audiovizuálneho priemyslu viac ako 2,6 miliárd EUR na podporu rozvoja, propagácie a distribúcie európskych diel v Európe i mimo nej.

Na roky 2021 - 2027 je plánovaný rozpočet pre celý program Kreatívna Európa 2,4 miliardy EUR, čo je o 80% viac v porovnaní s predchádzajúcim obdobím (2014 - 2020), z čoho 1,4 miliardy EUR bude určených na jeho podprogram MEDIA.

Obsah kampane sa zameria na 10 rôznych tém a bude sa šíriť predovšetkým na sociálnych sieťach s cieľom osloviť mladých ľudí a profesionálov v odbore. Bude mať vyhradenú webovú stránku a sériu na Instagrame: „V zákulisí európskeho obsahu - Ako sa podpora EÚ mení na príbehy“. Táto séria bude pozostávať z 12 krátkych epizód s cieľom zdôrazniť, ako EÚ podporuje audiovizuálne a filmové projekty.

Tlačová správa

Odporúčame